Infektivi në QSUT kthehet në karantinë - Bota Sot
Infektivi në QSUT kthehet në karantinë

Tirana

Infektivi në QSUT kthehet në karantinë

Më: 9 mars 2020 Në ora: 21:12
Foto ilustrim

Që prej mbrëmjes së djeshme Shqipëria është prekur zyrtarisht nga Koronavirusi, ku janë konfirmuar dy raste babë dhe bir, 54 dhe 28 vjeç.

Qeveria ka vendosur që të pezullohen të gjithë shkollat për 2 javët e ardhshme si dhe të pezullohen të gjitha tubimet deri më 3 prill.

Spitali i Infektivit në QSUT është kthyer në karantinë për të prekurit nga virusi COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat