Dezinfektim transportit urban në Tiranë, bie numri i personave që udhëtojnë

Tirana

Dezinfektim transportit urban në Tiranë, bie numri i personave që udhëtojnë

Më: 10 mars 2020 Në ora: 15:33
Foto

Bashkia e Tiranës njoftoi se ka dezinfektuar autobusët e transportit publik, kështu që qytetarët mund t’i përdorin ato, siç kanë bërë përherë, pa patur frikën nga Koronavirusi.

Ne po udhëtojmë më një nga autobusët e linjës së Porcelanit.

“Unë vazhdoj ta përdor autobusin, po njësoj. Jam në punë, nuk kam makinë, kështu që më mbetet autobusi. Nuk ka shumë pasagjerë këto ditë, thotë fatorinoja.

Nuk kam frikë, është një grip, si gjithë të tjerët, pak më I fortë. Do shkoj në shtëpi dhe laj e dezinfektoj duart. Autobusin e përdor si çdo ditë.

Mbyllja e shkollave e ka ulur numrin e pasagjerëve, thotë shoferi. Unë përdor disa linja në Tiranë.

Nuk kam frikën e virusit. Më pak rakie e alkool dhe ja u krye dezinfektimi”, shprehen qytetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat