Pse u shemb natën Teatri? Përgjigjet Erion Veliaj

Tirana

Pse u shemb natën Teatri? Përgjigjet Erion Veliaj

Më: 18 maj 2020 Në ora: 14:23
Erion Veliaj

Erion Veliaj shpjegoi pse Teatri Kombëtar u shemb natën.

“Konflikti mbi Teatrin eskaloi kur u përfshi politika. Ne gjykuam që do të ishte e rrezikshme për artistët, nëse do të prishej në çdo moment tjetër të ditës. Unë kam përjetuar 21 janarin, kur Saliu të vriste ditën. Për të respektuar vendimin e shumicës, zgjodhëm momentin kur mund të respektohej me riskun më të vogël. Kjo është arsyeja që ndërhymë në atë orë dhe më vjen mirë që nuk patëm të lënduar.” – u shpreh Veliaj.

“Sepse nuk kërkoi kurrë askush referendum.” – shtoi Veliaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat