Aleanca dhe opozita sërish në shesh, peticion: Teatrin e duam aty ku ishte dhe siç ishte

Tirana

Aleanca dhe opozita sërish në shesh, peticion: Teatrin e duam aty ku ishte dhe siç ishte

Më: 20 maj 2020 Në ora: 17:49
Protesta në Tiranë

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon sot me mbështetjen edhe të opozitë së bashkuar, protestën e dytë që pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Njësoj si të hënën, protesta zhvillohet përpara Ministrisë së Brendshme.  Mësohet se në protestë do të mbajnë fjalime artistët dhe jo politikanët.

Nga ana tjetër në gërmadhat e ish-teatrit vijon puna për largimin e inerteve dhe pastrimin e zonës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat