Probleme me zemrën/ Shtrohet në spital Kryepeshkopi Anastas, detajet

Tirana

Probleme me zemrën/ Shtrohet në spital Kryepeshkopi Anastas, detajet

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 18:53
Kryepeshkopi Anastas

Bëhet me dije se pasditen e së premtes, dt. 26 qershor 2020, Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Anastasi, u shtrua në spital, për shkak të shqetësimeve kardiake.

Pas ekzaminimeve, u konstatua stenozë e arteries së zemrës, por njoftohet se “brenda ditës u realizua me shumë sukses ndërhyrja angioplastike, me vendosjen e dy stentave”.

“Lavdi Zotit, sot, ditën e shtunë, shëndeti i tij paraqitet veçanërisht i kënaqshëm. Mjekët e informuan se brenda dy ditësh do të jetë në gjendje të kthehet në Kryepiskopatë”, thuhet në reagimin e Kishës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat