Artan Hoxha zgjidhet rektor i Universitetit të Tiranës me 348 vota

Tirana

Artan Hoxha zgjidhet rektor i Universitetit të Tiranës me 348 vota

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 18:48
Artan Hoxha

Artan Hoxha sapo është zgjedhur Rektor i Universitetit të Tiranës.

Ai ka mundur që të sigurojë rreth 54% të votave të pedagogëve dhe studentëve.

Artan Hoxha ka marrë 348 vota nga pedagogët dhe stafi akademik, ditën e sotme.

Ndërsa kundërshtaret e tij në zgjedhje, Mimoza Hafizi, ka marrë 176 vota, dhe Kozeta Sevranit, 122.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat