Veliaj po betonizon Kodrën e Diellit me kompaninë “Agikons”, Goxhaj: Një gjyq për shtëpinë e Veliajt - Bota Sot
Veliaj po betonizon Kodrën e Diellit me kompaninë “Agikons”, Goxhaj: Një gjyq për shtëpinë e Veliajt

Tirana

Veliaj po betonizon Kodrën e Diellit me kompaninë “Agikons”, Goxhaj: Një gjyq për shtëpinë e Veliajt

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 23:03
Kodra e Diellit

Kodra e Diellit, dikur një zonën e gjelbëruar, me firmën e Erion Veliajt po betonizohet.

Është firma “Agikons” që po zhvesh qindra mijëra metra katrorë gjelbërim për t’i veshur me beton.

Edhe pse sot ishte seanca e parë mes kësaj kompanie dhe ambientalistit Sazan Guri, ajo u shty sepse pala paditëse nuk u paraqit.

Avokati i të kallëzuarit, Altin Goxhaj jep një paralajmërim të fortë se si mund të shkojë kjo çështje.

Goxhaj shprehet që kjo ka nisur si një gjyq kundër Sazan Gurit, por do të jetë një gjyq për shtëpinë e Veliajt te Kodra e Diellit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat