Vendparkime të reja shumëngjyrëshe për biçikletat në Tiranë

Tirana

Vendparkime të reja shumëngjyrëshe për biçikletat në Tiranë

Më: 1 shtator 2020 Në ora: 10:39
Foto ilustrim

Çdo ditë nga një punë. Ekipi i terrenit në Bashkinë e Tiranës është kujdesur që dyrrotakët e kryeqytetit jo vetëm të kenë korsitë e tyre dhe të ecin të sigurtë, por të kenë edhe vendet e tyre të parkimit.

Parkimi i biçikletës tani jo vetëm që nuk do të jetë me stres për pedaluesit, por me stacionet e reja shumëngjyrëshe do bëjnë që të shtohen më shumë çiklistët në Tiranë.

Kryebashkiaku Veliaj ka postuar disa foto, ku përbri tyre shkruan: “Mirëmëngjes Tira🚲na!
Stacionet e reja të biçikletave me ylbere ngjyrash na ftojnë për të shijuar pedalimin në turin e kryeqytetit. 🚵😍🎨”.

Vend-parkime të reja për biçikleta janë shtuar edhe në këto zona të Tiranës:

-Komuna e Parisit
-Urani Pano
-Stadiumi Dinamo

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat