Dega 6 e PD në Tiranë sfidon Bashën, bën publike listën e delegatëve të 11 Dhjetorit

Tirana

Dega 6 e PD në Tiranë sfidon Bashën, bën publike listën e delegatëve të 11 Dhjetorit

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 15:21
Ilustrim

Delegatët e njësisë 6 të Tiranës kanë vendosur që të shpallin publikisht mbështetjen e tyre për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga anëtarësia e PD-së.

65 nga 82 delegatët e njësisë 6 kanë vendosur të publikojnë emrat në rrjetet sociale, pasi janë të shqetësuar se po tentohet manipulimi i vullnetit të lirë.

Deklarata e njësisë numër 6:

Referuar situatës së brendshme në Partine Demokratike!

E ndjej detyrim tu bëj me dije se 65 nga 82 delegatë të degës 6 në Tirane kanë firmosur me vullnet të lirë për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar te thirrur nga Dr.Sali Berisha në datën 11 Dhjetor 2021.

Me poshtë gjeni listën e delegatëve që kanë kërkuar që kërkesa e tyre për mbledhjen e kuvendit të bëhet publike:

Onelda Zefi - Kryetare LDG, Anetar i keshillit Kombetar te PD

Meriglen Kurtbalaj - Kryetar FRPD, Anetar i keshillit Kombetar te PD

Florin Kurmekaj - Sekretar Organizativ i deges

Hate Cela - Kryetar i bordit financiar te deges

Ali Kurtbalaj - Anetar i bordit keshillues

Drita Doda - Anetar i bordit keshillues

Elida Xherahi - Anetar i bordit keshillues

Lulzim Shena - Anetar i bordit keshillues

Beneta Shena - Kryetar seksioni 1873

Alban Hoxha - Kryetar grupseksioni 8

Adrian Kaja - Kryetar grupseksioni 2

Adelina Kaja - Sekretar grupseksioni 2

Eftali Kaja - Kryetar seksioni 1873/1

Gezim Zaimaj - Kryetar grupseksioni 9

Haxhi Buci - Kryetar grupseksioni 7

Juxhers Ibra - Kryetar grupseksioni 1

Luan Cahani - Kryetar grupseksioni 3

Skender Gjyriqi - Kryetar grupseksioni 4

Eduart Hajko - Sekretar grupseksioni 8

Endrit Beba - Sekretar grupseksioni 5

Eva Selami - Sekretar grupseksioni 6

Fidai Mecani - Sekretar grupseksioni 1

Marikiara Ndoja - Sekretar grupseksioni 4

Maringlen Kolmarku - Sekretar grupseksioni 7

Agim Boduri - Kryetar seksioni 1866/1

Arben Prendi - Kryetar seksioni 1873/2

Armand Martaneshi - Kryetar seksioni 1864

Artur Mitrushi - Kryetar seksioni 1857

Begtash Xhameta - Kryetar seksioni 1870

Edmir Celaj - Kryetar seksioni 1867/2

Enea Dume - Kryetar seksioni 1875/1

Erido Ndoja - Kryetar seksioni 1866

Fatmir Neza - Anetar i bordit keshillues

Fatmir Cani - Kryetar seksioni 1858

Fatmir Onuzi - Kryetar seksioni 1876/1

Flamur Koceku - Kryetar seksioni 1856

Flogert Xhameta - Kryetar seksioni 1870/1

Geg Margjini - Kryetar seksioni 1872/1

Gjergj Ndoj - Kryetar seksioni 1875

Ibrahim Osmani - Kryetar seksioni 1875/3

Ivisa Stoli - Kryetar seksioni 1868

Kamber Beqiri - Kryetar seksioni 1873

Qazim Lena - Kryetar seksioni 1876

Krenar Kajo - Kryetar seksioni 1867

Rigers Sinani - Kryetar seksioni 1862

Sokol Kurtbalaj - Kryetar seksioni 1875/2

Spartak Jahja - Kryetar seksioni 1869

Orinda Hasa - Delegat kuvendi kombetar LDG

Dorina Gjoka - Delegat kuvendi kombetat LDG

Erisa Beneri - Delegat kuvendi kombetar LDG

Fatmira Seci - Delegat kuvendi kombetar LDG

Gentjan Kortoci - Delegat kuvendi kombetar FRPD

Isuf Toskaj- Delegat kuvendi kombetar FRPD

Joelina Llapushi - Delegat kuvendi kombetar PDG

Mirel Balilaj - Delegat kuvendi kombetar FRPD

Xhevair Skenderi - Delegat kuvendi kombetar FRPD

Klodjana Kadillari - Delegat kuvendi kombetar LDG

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat