Erion Veliaj zbulon detaje se ç’do të ndodhë natën ndërrimit të viteve në kryeqytet

Tirana

Erion Veliaj zbulon detaje se ç’do të ndodhë natën ndërrimit të viteve në kryeqytet

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 19:04
Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar disa detaje se çfarë do të ndodhë mbrëmjen e ndërrimit të viteve në kryeqytet.

Ai tha se do të kemi një festë në Tiranë në fundin e vitit me artistët më të mirë dhe fishekzjarre. 

“Ne kemi prenotuar fishekzjarret, kemi prenotuar artistët më të mirë në vend për ndërrimin e viteve në Tiranë. Ndërkohë kemi dhe fishekzjarret, thjesht duhet të rakordohemi me qeverinë dhe Ministrinë e Shëndetësisë që ajo natë të lejohet.

Por ne gjithsesi do të kemi një festë në Tiranë në fundin e vitit, sigurisht për të pritur Tiranën që është Kryeqyteti Europian i Rinisë për 2022-shin. Dhe ndërkohë nga data 1 janar ne do të fillojmë nga aktivitetet, pra ne do të kemi një vit me rreth 1 mijë aktivitete”, beri me dije kryebashkiaku Veliaj në një intervistë televizive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat