“Bli një gjel, ndihmo një familje”/ Thirrja e kryebashkiakut Veliaj nga Baldushku

Tirana

“Bli një gjel, ndihmo një familje”/ Thirrja e kryebashkiakut Veliaj nga Baldushku

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 19:44
Tregu

Kryebashkiaku Erion Veliaj inkurajoi banorët e kryeqytetit të bëjnë zgjedhjen e duhur në blerjen e gjelit të Vitit të Ri.

“Blini gjel të freskët nga Baldushku. Është më i miri në vend! Për gjelin e Baldushkut vijnë qytetarë edhe nga qytete të tjera.

Duke blerë dhe konsumuar produkte lokale keni ndihmuar edhe ekonominë vendase. Në Tiranë gjeni jo vetëm gjelin e Baldushkut, por edhe vajin e Ndroqit, verën e Lundrës, tavolina e fundvitit mund të mbushet vetëm me produkte 0 km – pra, nga qarku i Tiranës, ku ka një pafundësi ofertash bio”, tha Veliaj.

Kreu i bashkisë theksoi se është një lajm i mirë që natën e ndërrimit të viteve Tirana do jetë e hapur për të festuar, pasi është hequr ora policore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat