Arrestohen 5 persona, procedohen penalisht 6 të tjerë në Tiranë. Ja për çfarë akuzohen

Tirana

Arrestohen 5 persona, procedohen penalisht 6 të tjerë në Tiranë. Ja për çfarë akuzohen

Më: 19 janar 2022 Në ora: 13:53
Foto ilustrim

Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës për vepra të ndryshme penale.

Dy prej tyre, të identifikuar si A. K., 33 vjeç, dhe  S. Ç., 41 vjeç akuzohen për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, pasi gjatë kontrollit fizik nga punonjësit e Policisë të Sektorit të Forcës së Posaçme “Shqiponja”, A. K. iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit heroinë, ndërsa shtetasit S. Ç. iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit heroinë dhe një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Ndërsa 45-vjeçari Sh. P., u vu në pranga pasi ishte shpallur në kërkim. Gjykata e Apelit Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. Sh., 26 vjeç, për veprën penale “Vjedhja”, mbetur në tentativë, pasi ka tentuar të vjedhë disa kabllo elektrike në Rrugën e Kavajës.

Një 39-vjeçar i identifikuar si A.B., u arrestua për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë për të ndaluar.

Ndërsa 6 persona të tjerë u proceduan penalisht për vepra të ndryshme penale:

-K. Q., 25 vjeç, për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë, për paraqitjen e dokumenteve.

-A. Gj., 31 vjeç, për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”, pasi gjatë kontrollit të mjetit të tij, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde drusore, pa dokumentacionin përkatës.

-G. K., 52 vjeç, A. M., 47 vjeç, E. L., 58 vjeç dhe N. Ç., 49 vjeç, për veprën penale  “Ndotja e ajrit”, pasi kanë hedhur mbetje të ndryshme në tokën në pronësi të shtetasit G. K.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat