Festat e fundvitit, zbukurohet Tirana - Bota Sot
Festat e fundvitit, zbukurohet Tirana

Tirana

E martë, 13 nëntor 2018

Festat e fundvitit, zbukurohet Tirana

Më: 25 nëntor 2017 Në ora: 10:57
Ka filluar të vendoset edhe një pemë gjigante festive për festat e fundvitit

Mëngjesi i sotëm për banorët e Tiranës ka qenë më ndryshe nga herët e tjera. Tirana ka filluar të veshë zbukurimet shumëngjyrëshe duke sjellë atmosferën festive.

Me afrimin e festave, edhe kryeqyteti ka filluar që të vishet me vellon e tij të re, çka është kthyer në një traditë të bukur duke tërhequr vëmendjen e vizitorëve vendas dhe të huaj.

Bashkia e Tiranës ka sjellë festën në disa nga rrugët kryesore, ndërsa ka menduar që të shtojë rrugët me ndriçim të ri.

Ndërkohë, në sheshin “Skënderbej”, ka filluar të vendoset edhe një pemë gjigante festive për festat e fundvitit.

Image
Ka filluar të vendoset edhe një pemë gjigante festive për festat e fundvitit
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test