Përmbytjet në Shqipëri, gjysma e Tiranës pa energji elektrike - Bota Sot
Përmbytjet në Shqipëri, gjysma e Tiranës pa energji elektrike

Tirana

E premte, 19 tetor 2018

Përmbytjet në Shqipëri, gjysma e Tiranës pa energji elektrike

Më: 30 nëntor 2017 Në ora: 23:54
Permbytje

Rreshjet e dendura të shiut përmbytën nënstacionin e Kasharit, duke sjellë kështu ndërprerjen e energjisë elektrike në zonat e Tiranës – Kombinat, Kamëz dhe Laprakë.

Rreshjet e shiut kanë përmbytur një pjesë të autostradës Tiranë-Durrës duke bërë që të bllokohet qarkullimi.

Uji ka arritur në një lartës rreth 1 metër, çka e ka bërë të pamundur kalimin për mjetet e vogla.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test