Përmbytjet, 315 të evakuuar në Qarkun Tiranë - Bota Sot
Përmbytjet, 315 të evakuuar në Qarkun Tiranë

Tirana

E hënë, 22 tetor 2018

Përmbytjet, 315 të evakuuar në Qarkun Tiranë

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 09:35
Përmbytjet në Tiranë

Të paktën 315 persona janë evakuuar gjatë natës sipas Ministrisë së Mbrojtjes në një qendër tregtare në Tiranë dhe në Fushë-Krujë.

Po gjatë natës në zonën e Vorës është nevojitur ndërhyrja e ushtrisë të cilët me anë të një eskavatori kanë evakuuar disa persona të tjerë. Raportohet se pa energji elektrike janë 71.000 abonentë dhe nuk janë në funksionon 60 fidera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test