Ja zonat ku nuk do të ketë ujë në Tiranë, nuk dihet kur nis furnizimi - Bota Sot
Ja zonat ku nuk do të ketë ujë në Tiranë, nuk dihet kur nis furnizimi

Tirana

E shtunë, 20 tetor 2018

Ja zonat ku nuk do të ketë ujë në Tiranë, nuk dihet kur nis furnizimi

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 11:21
Ilustrim

Përmbytjet kanë dëmtuar nënstacionin elektrik të Kasharit dhe siç njofton “Ujësjellës-Kanalizime Tiranë”, edhe stacionet e pompimit të Bërxullit, Laknasit janë përkohësisht janë funksionit për shkak të mungesës së energjisë elektrike.
Nga reshjet e dendura është krijuar turbullirë edhe në liqenin e Bovillës, duke e nxjerrë impiantin jashtë funksionit.
Për pasojë në këto zona do të ketë kufizime të furnizimit me ujë:
1.Kinostudio
2. Xhamlliku
3. Allias
4. Pazari i Ri
5. Rr. “5 Maji”
6. Laprakë
7. “Rruga e Kavajës”
8. “Rruga e Durrësit”|
9. Zona e “Vasil Shanto”
10. Yzberisht.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test