Një pjesë e Tiranës pa ujë, UKT: Remont i OSHEE-së - Bota Sot
Një pjesë e Tiranës pa ujë, UKT: Remont i OSHEE-së

Tirana

E enjte, 15 nëntor 2018

Një pjesë e Tiranës pa ujë, UKT: Remont i OSHEE-së

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 21:10
UKT

Ujësjellës Kanalizime në Tiranë ka njoftuar banorët e zonës së Kombinatit se mungesa e furnizimit me ujë ka ardhur si pasojë e ndërhyrjeve në infrastrukturë.

UKT, është Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike që po kryen një remont në depon e ujit të zonës periferike dhe për rrjedhojë ka pasur ndërprerje të vazhdueshme në furnizim.

UKT paralajmëron se për këtë arsye, zona e Kombinatit do të ketë furnizim të përkohshëm me ujë deri në përfundim të punimeve.

“Operatorët e OSHEE dhe të UKT-së janë të angazhuar maksimalisht dhe po punojnë për të rikthyer situatën në normalitet”, thuhet në një njoftim për shtyp.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test