Zgjedhje në Universitetin Filologjik, ja kush do i zëvendësojë dy deputetët Rrokaj e Duka - Bota Sot
Zgjedhje në Universitetin Filologjik, ja kush do i zëvendësojë dy deputetët Rrokaj e Duka

Tirana

E hënë, 15 tetor 2018

Zgjedhje në Universitetin Filologjik, ja kush do i zëvendësojë dy deputetët Rrokaj e Duka

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 19:54
Ilustrim

Në Universitetin e Tiranës zhvillohen nesër zgjedhje për të plotësuar vakancat për disa poste të rëndësishme.

News 24 ka siguruar emrat e kandidatëve që do të garojnë për të zënë vendin e dekanit të lënë bosh në Fakultetin Histori-Filologjisë nga Valentina Duka, tashmë deputete e Kuvendit të Shqipërisë.

Në zgjedhje marrin pjesë tre mijë studentë, ndërsa në garë janë dy profesorë të njohur: Ajula Jubani dhe Sabri Laçi.

Vend vakant në UT ka mbetur edhe posti i zëvendës rektorit, të cilin e ka mbajtur Shezai Rrokaj.

Përveç posteve të rëndësishme që pritet të zgjidhen edhe disa shefa departamentesh që nga zgjedhjet e fundit dolën në balotazh, apo që kanë dhënë dorëheqjen ose dolën në pension.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test