Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e bllokut të pallateve në "Don Bosko" - Bota Sot
Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e bllokut të pallateve në "Don Bosko"

Tirana

Bashkia e Tiranës nis rehabilitimin e bllokut të pallateve në "Don Bosko"

Më: 13 janar 2018 Në ora: 18:36
Nis rehabilitimin e bllokut të pallateve në "Don Bosko"

Bashkia e Tiranës ka nisur rehabilitimin e një tjetër blloku në kryeqytet. 

Siç mund të shihni edhe nga këto foto, banorët e bllokut të pallateve në "Don Bosko" shumë shpejt do t’i gëzohen rrugicave të asfaltuara si dhe trotuareve.

 Paralelisht ndërmarrjet po punojnë dhe për sistemimin e  lulishteve duke krijuar hapësira çlodhëse për të gjitha grupmoshat.

Çdo vit, Bashkia e Tiranës ka mundur që të rregullojë 50 blloqe, ndërkohë që kryebashkiaku Veliaj ka premtuar se brenda mandatit të tij të parë të ndërhyjmë me investime në mbi 200 lagje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...