Prezantohet projekti i Piramidës, Veliaj: Ja si do duket godina pas… - Bota Sot
Prezantohet projekti i Piramidës, Veliaj: Ja si do duket godina pas…

Tirana

E martë, 23 tetor 2018

Prezantohet projekti i Piramidës, Veliaj: Ja si do duket godina pas…

Më: 16 maj 2018 Në ora: 14:10
Piramida në Tiranë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i mbështetur edhe nga kryeministri i vendit, Edi Rama kanë prezantuar sot projektin e ri të Piramidës.

“Ky është një projekt i cili do ndryshojë rrënjësisht godinën aktuale”,- tha kryebashkiaku Veliaj.

“Piramida aktuale është e mbyllur dhe kjo ndodh për shkak të xhamit reflektues të errët.

Ideja e parë është të hapim piramidën duke përdorur xhama transparentë. Gjithashtu duhen hapur xhamat dhe dyert që gjithkush të futet.

Duam gjithashtu të vendosim gjelbërim në majë të saj”,- tha një prej arkitektëve të projektit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test