Një pjesë e Tiranës pa energji elektrike - Bota Sot
Një pjesë e Tiranës pa energji elektrike

Tirana

Një pjesë e Tiranës pa energji elektrike

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 17:13
Pamje nga Tirana

Gjatë ditës së sotme disa zona të kryeqytetit kanë mbetur pa energji elektrike.

Konkretisht një pjesë e zonës së Tregut Elektrik, Ali Demi dhe shkolla e Baletit.

OSHEE bën me dije se shkak për ndërprerjen e energjisë është bërë dëmtimi i rrjetit nga Ujësjellësi, i cili ka qenë duke punuar në infrastrukturën rrugore dhe ujësjellës-kanalizime.

Sipas OSHEE energjia pritet të rikthehet për pak minuta, pasi të përfundojë riparimi i rrjetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...