Transformimi i rrethrrotullimi tek sheshi “Willson”, Veliaj publikon fotot - Bota Sot
Transformimi i rrethrrotullimi tek sheshi “Willson”, Veliaj publikon fotot

Tirana

Transformimi i rrethrrotullimi tek sheshi “Willson”, Veliaj publikon fotot

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 18:08
“Willson”

Prej disa javësh një pjesë e mirë e rrugëve të kryeqytetit i janë nënshtruar ndërhyrjeve nga ana e ndërmarrjeve të Bashkisë Tiranë, për të krijuar lehtësira për ata që lëvizin me biçikleta po ashtu edhe për këmbësorët.

Ndërhyrje që konsistojnë kryesisht në ndërtimin e korsive të dedikuara për biçikletat si dhe vendosjen e të gjithë sinjalistikës dhe lehtësirat e nevojshme për kalimtarët dhe sidomos personat me aftësi të kufizuara.

Një prej zonave që ka pësuar edhe transformimin më të madh është rrethrrotullimi i sheshit “Willson”, ku veç ndërhyrjeve në rrugë për të ndërtuar korsinë e dedikuar të biçikletave, është vendosur edhe sinjalistika e nevojshme vertikale dhe horizontale, ndërsa është bërë e mundur edhe ulja e trotuareve për kalimin e karrocave të fëmijëve dhe personave me aftësi të kufizuara.

Ndërkohë që paralelisht po punohet edhe me projektin e rehabilitimit të Unazës së Mesme, ku gjithashtu po ndërtohet një korsi e dedikuar për biçikletat si dhe po bëhet e mundur ndërtimi i korsisë së dedikuar për mjetet e transportit publik dhe urgjencën aty ku është e mundur.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...