Me 151 km/h në autostradë, djali nga Tirana dorëzon patentën dhe 'merr' prangat - Bota Sot
Me 151 km/h në autostradë, djali nga Tirana dorëzon patentën dhe 'merr' prangat

Tirana

Me 151 km/h në autostradë, djali nga Tirana dorëzon patentën dhe 'merr' prangat

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 09:31
Djali nga Tirana dorëzon patentën dhe 'merr' prangat

Një 22-vjeçar nga Tirana ka qënë "piloti" që ka fluturuar me 151 km/h këtë fundjavë në autostradën Tiranë-Durrës dhe është bërë ilustrimi më i fundit i videove sensibilizuese të Policisë Rrugore. I riu s'ka qënë i vetmi, sepse vetëm të dielën janë pezulluar 23 shoferë për shpejtesi që varionin nga 145 deri në 179 km/h.

Policia Rrugore, teksa ka publikuar videon e mëposhtme, tërheq vëmendjen për shpejtësinë e madhe që merr jetë dhe garanton se nuk do të tolerojë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...