Kryetari i Tiranës mësyn qytetin me biçikletë! - Bota Sot
Kryetari i Tiranës mësyn qytetin me biçikletë!

Tirana

E martë, 13 nëntor 2018

Kryetari i Tiranës mësyn qytetin me biçikletë!

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 11:49
Erion Veliaj ka zgjedhur që ditën e diel të bëjë xhiro me biçikletë rreth qytetit

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka zgjedhur që ditën e diel të bëjë xhiro me biçikletë rreth qytetit.

”Mirëmëngjes Tirana!”, ka shkruar ai krahas fotografisë.

Ndryshe, përdorimi masiv i biçikletave në Tiranë pritet të sjellë një ndryshim rrënjësor në mënyrën se si lëvizin qytetarët e Tiranës.

Krejt kjo falë ndërtimit të rrjetit të korsive të dedikuara dhe ardhjes së 4 mijë biçikletave Mobike, që përdoren përmes smartphone.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test