Turizmi “bashkon” Shqipërinë me Malin e Zi - Bota Sot
Turizmi “bashkon” Shqipërinë me Malin e Zi

Turizëm

Turizmi “bashkon” Shqipërinë me Malin e Zi

Më: 23 janar 2019 Në ora: 16:29
Ilustrim

Shqiperia dhe Mali i Zi do ofrojne paketa te perbashketa turistike.

Kjo u be e ditur nga ministri Blendi Klosi dhe zv.ministri i turizmit te Malit te Zi ishin te pranishem ne nje aktivitet per sezonin e dimrit, ku u fol per bashkëpunimin mes dy vendeve ne lidhje me turizmin. ministri klosi e vuri theksin tek oferta e perbashket turistike, duke thene se kjo oferte duhet te perfshije te dyja anet e kufirit.

Ministri tha se vendi yne ka pasur nje rritje te konsiderueshme te numrit te turisteve te huaj, ne vitin e fundit

Klosi tha se tashme koncepti i kufijve eshte duke ndryshuar dhe po krijohen ura bashkëpunimi ne vend te vendeve ndarese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...