87% e turistëve janë të kënaqur me përvojën në Shqipëri - Bota Sot
87% e turistëve janë të kënaqur me përvojën në Shqipëri

Turizëm

87% e turistëve janë të kënaqur me përvojën në Shqipëri

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 23:31
Ilustrim

Çdo ditë e më shumë, Shqipëria po bëhet vend i dëshiruar për turistë nga e gjithë bota.

E përpos që po e vizitojnë, turistët edhe po e rekomandojnë atë.

“87% e turistëve janë të kënaqur me përvojën në Shqipëri dhe 94% e tyre kanë thënë se me kënaqësi, do ta rekomandonin Shqipërinë”, – u shpreh Kryeministri Edi Rama.

Rama ka treguar këto shifra duke iu referuar një anketimi me turistë të huaj, që është realizuar me ndihmën e grupit Smile Albania.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...