Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Turizëm

Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Më: 27 shtator 2019 Në ora: 07:07
Ilustrim

Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Turizmit.

27 shtatori është datë që është zgjedhur për të përkuar me një moment të rëndësishëm në turizmin botëror, përvjetorin e miratimit të Statutit të Turizmit Botëror që ndodhi më 27 shtator 1970.

Organizata Botërore për Turizëm e Kombeve të Bashkuara (UNWTO) është agjencia e Kombeve të Bashkuara që është përgjegjëse për promovimin e turizmit me qasje të besueshme, të qëndrueshme dhe universale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat