Turisti anulon pushimet e rezervuara në Itali, por gjithsesi paguan gjysmën e shumës - Bota Sot
Turisti anulon pushimet e rezervuara në Itali, por gjithsesi paguan gjysmën e shumës

Turizëm

Turisti anulon pushimet e rezervuara në Itali, por gjithsesi paguan gjysmën e shumës

Më: 11 maj 2020 Në ora: 18:47
Foto ilustrim

Një shtetas gjerman anuloi pushimet e rezervuara në Itali, në një dhomë teke dhe mëngjes në Omegna, në provincën Verbano-Cusio-OSSOLA, në Liqenin Orta, për shkak të kufizimeve të lëvizjes nga koronavirusi.

Por ai ofroi të paguante gjysmën e shumës që do të kishte shpenzuar për pushimet.

Shtetasi gjerman që bëri këtë gjest fisnik është një studiues në universitet.

Pronari i objektit ftoi turistin që t’ia dhurojë atë shumë një qendre bamirësie dhe ai ra dakord.

Siç është raportuar nga faqja e internetit Vconews, transferimi, prej 230 euro, tashmë ka arritur në destinacionin e tij dhe do të përdoret për të financuar blerjen e një termoskani për spitalin në Omegna.

Sidoqoftë, turisti planifikon të shkojë me pushime në Omegna, me siguri në shtator ose tetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat