Analisti i Kosovës: Mos e kaloni vikendin në Shqipëri

Turizëm

Analisti i Kosovës: Mos e kaloni vikendin në Shqipëri

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 18:42
Shqipëri

Analisti dhe njohësi i çështjeve politike në vend, Ilir Ibrahimi ka deklaruar se qytetarët nga Kosova që po e kalojnë vikendin në Shqipëri gjatë kohës së koronavirusit, më mirë do të ishte të qëndronin në Kosovë.

Kjo sipas Ibrahimit, do të ndihmonte shumë ekonominë e vendit nëse paratë do të shpenzoheshin këtu.

“Nëse 100 mijë qytetarë do ti kishin shpenzuar ato para në Kosovë e jo në Shqipëri, biznesi do të ishte mirënjohës, sidomos sot kur çdo cent është i rëndësishëm”, ka shkruar ai.

Ibrahimi tutje ka deklaruar se masat kundër covid-19 nuk kanë kurfarë vlere, duke ditur se në Shqipëri këto masaj janë gati inekzistente.

“Nëse 100 mijë qytetarë të Kosovës e kanë kaluar fundjaven në Shqipëri ku masat janë pothuajse inekzistente, çfarë logjike kanë masat në Kosovë”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat