Ndërprisni pushimet, ja çfarë po ndodh në këto momente në 'Lalz' ... - Bota Sot
Ndërprisni pushimet, ja çfarë po ndodh në këto momente në 'Lalz' ...

Turizëm

E shtunë, 20 tetor 2018

Ndërprisni pushimet, ja çfarë po ndodh në këto momente në 'Lalz' ...

Më: 12 gusht 2017 Në ora: 14:56
Gjiri i Lalzit

Në kulmin e frekuentimit, si një nga vendet më të preferuara në bregdetin Adriatik, sot në mesditë pushimet në Gjirin e Lalzit janë bërë të pamundura.

Deti “papritur” është trazuar dhe dallgë të mëdha kanë nisur të “zbarkojnë” në brigjet ku momentalisht gjenden mijëra pushues ditorë dhe të përhershëm.

Por si të mos mjaftojnë vetëm dallgët, siç  mund ta shihni edhe kjo nga video të siguruar nga syri, deti po nxjerr edhe pisllëqe të shumta.

Uji është teje i ndotur dhe po njësoj po ndodh, edhe me rërën pranë detit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test