Rritet numri i pushuesve në bregdetin e Ulqinit - Bota Sot
Rritet numri i pushuesve në bregdetin e Ulqinit

Turizëm

Rritet numri i pushuesve në bregdetin e Ulqinit

Më: 21 gusht 2017 Në ora: 08:23
Ulqin

Në bregdetin e Ulqinit kësaj vere ka patur një rritje të numrit të pushuesve. Ndërtimi i Rrugës së Kombit ka ndihmuar për këtë, por zyrtarët mendojnë se pika kufitare mes Malit të Zi dhe Shqipërisë në Sukubinë-Muriqan duhet të zgjerohet, me qëllim që të përballohet fluksi i madh i njerëzve dhe automjeteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test