Apolonia hyn në agjendën evropiane të turizmit - Bota Sot
Apolonia hyn në agjendën evropiane të turizmit

Turizëm

E diel, 18 nëntor 2018

Apolonia hyn në agjendën evropiane të turizmit

Më: 1 shtator 2017 Në ora: 15:35
Parku Arkeologjik i Apolonisë në Fier

Qindra të huaj vizitojnë çdo ditë parkun Arkeologjik të Apolonisë në Fier. Gjatë muajve korrik – gusht parkun janë regjistruar mbi 13 mijë turistë të huaj.

Numrin më të lartë e kanë shënuar turistët nga Gjermania, Austria, Zvicra, Franca dhe Polonia, të cilët ndajnë përshtypjet më të mira për vizitën në Shqiperi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test