Vend i mrekullueshëm turistik në mes të shkretëtirës! - Bota Sot
Vend i mrekullueshëm turistik në mes të shkretëtirës!

Turizëm

Vend i mrekullueshëm turistik në mes të shkretëtirës!

Më: 22 shtator 2017 Në ora: 16:38
Vend i mrekullueshëm turistik në mes të shkretëtirës

Duket se shkretëtirat shumë shpejtë do të bëhen me atë që po quhet “vendi i parë turistik në shkretëtirë”, një ide kjo që pritet të kompletohet deri më 2020.

Vendi turistik – i cili është propozuar për Iiwa, në një regjion të Emirateve të Bashkuara Arabe, do të përfshijë pemë, hapësira të mbushura me ujë, ferma për peshq, aktivitete rekreative dhe përshtatje natyrore për lloje të ndryshme të kafshëve.

Për momentin projekti është në fazat fillestare, projekt ky që po kryhet nga Baharash Architecture. Ky vend turistik pritet që të kompletohet deri më 2020, sipas “pushime.com”

Se si do të duket ai mund t’i shihni fotot më poshtë:

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test