A e dini ku gjendet autostrada më e bukur në botë? - Bota Sot
A e dini ku gjendet autostrada më e bukur në botë?

Turizëm

A e dini ku gjendet autostrada më e bukur në botë?

Më: 23 shtator 2017 Në ora: 19:09
Autostrada në Hunan të Kinës

Ajo është hapur këtë muaj.

Një autostradë e ngritur mbi shtylla betoni në lartësi prej 30 metra në formë labirinti gjendet në Hunan të Kinës, e cila cilësohet edhe si autostrada më e bukur në botë.

Ajo është hapur gjatë këtij muaji dhe ka rrugë me katër korsi me gjatësi prej 84 km që lidhë Jongshun-Jihu me shumë atraksione turistike në atë zonë.

Autostrada ka pamje spektakolare, veçanërisht kur shihet nga ajri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test