Shënohet Dita Botërore e Turizmit - Bota Sot
Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Turizëm

Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Më: 27 shtator 2017 Në ora: 07:28
ilustrim

Me rastin e Ditës Botërore të Turizmit, sot Ministria e Punëve të Jashtme dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përkatësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA) organizojnë konferencën “Diplomacia dhe Turizmi”.

Konferenca ka për qëllim prezantimin e mundësive për promovimin e turizmit në Kosovë përmes diplomacisë si dhe hapjen e diskutimit për kapacitetet e Republikës së Kosovës në fushën e Turizmit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test