Ja si të harxhoni sa më pak në udhëtime - Bota Sot
Ja si të harxhoni sa më pak në udhëtime

Turizëm

E shtunë, 17 nëntor 2018

Ja si të harxhoni sa më pak në udhëtime

Më: 13 tetor 2017 Në ora: 16:12
Ilustrim

Të gjithë i adhurojnë udhëtimet. Por shpesh që t’i shijoni, ju detyroheni të shpenzoni shumë të holla.

Megjithatë ekzistojnë edhe disa mundësi – me më pak para mund të bëni qejfet tuaja.

Më poshtë i keni disa këshilla të vlefshme:

Kërkoni bileta të lira për destinacionin tuaj (fluturimet e tilla realizohen herët në mëngjes ose natën vonë).

Merreni ndonjë apartament me qira ose qëndroni tek ndonjë i afërmi juaji.

Përdorni transportin publik.

Konvertoni paratë.

Instaloni një aplikacion të udhëtimit në telefonin tuaj, ku do të mund t’i shfletoni hartat që ju duhen.

Dhe në fund – shijojeni udhëtimin me shokët, familjen apo këdo tjetër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test