Program për të ndihmuar turizmin në 4 fshatra të Gjirokastrës - Bota Sot
Program për të ndihmuar turizmin në 4 fshatra të Gjirokastrës

Turizëm

Program për të ndihmuar turizmin në 4 fshatra të Gjirokastrës

Më: 15 shkurt 2018 Në ora: 23:02
Gjirokastër

Në Bashkinë e Gjirokastrës, në Jug të Shqipërisë, katër fshatra me vlera natyrore dhe kulturore do të përfitojnë nga një program qeveritar për nxitjen e turizmit.

Mes fshatrave është edhe Lazarati. Autoritete vendore shpresojnë që projektet në infrastrukturë dhe objekte të trashëgimisë kulturore të gjejnë sa më shpejt financime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test