Kosova ju thërret: Një dekadë e një aventurë autentike - Bota Sot
Kosova ju thërret: Një dekadë e një aventurë autentike

Turizëm

Kosova ju thërret: Një dekadë e një aventurë autentike

Më: 22 maj 2018 Në ora: 19:46
Bukuritë e Kosovës

“Për disa vitet e fundit, Kosova, e cila feston një dekadë pavarësie në 2018, ka rënë në buzë të radarëve për eksploruesit e njohur”, shkruan LonelyPlanet për Kosovën.

Nga shumë metra demografik dhe administrativ, ky komb në formë diamanti në zemër të gadishullit të Ballkanit është ende një i ri.

“Por arsyeja për popullaritetin e lulëzuar të vendit si një destinacion udhëtimi është i thjeshtë - udhëtimi i avionëve nga pothuajse kudo në Evropë i çon udhëtarët jashtë rrjetit tipik të turizmit dhe në një botë të re të përvojave të aventurës dhe kulturës të ushqyer nga shpirti i dukshëm i botës së vjetër “, shkruan LonelyPlanet një platformë elektronike që promovon vende turistike.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...