Zvicra është shteti që kujdeset më së shumti për mjedisin - Bota Sot
Zvicra është shteti që kujdeset më së shumti për mjedisin

Turizëm

E hënë, 12 nëntor 2018

Zvicra është shteti që kujdeset më së shumti për mjedisin

Më: 2 gusht 2018 Në ora: 08:00
Zvicra

Zvicra është vendi më miqësor në botë ndaj mjedisit, sipas Indeksit të Performancës Ambientale.

Kjo për shkak të ligjeve të saj për ta luftuar ngrohjen globale, mbrojtjes së llojllojshmërisë në natyrë, dhe përkushtimit për pastrimin e ajrit.

Këto nëntë shtete të tjera përbëjnë këtë listë:

Franca,

Danimarka,

Malta,

Suedia,

Britania e Madhe,

Luksemburgu,

Austria,

Finlada,

Irlanda.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test