Ksamili, perla e lënë pas dore nga institucionet shtetërore - Bota Sot
Ksamili, perla e lënë pas dore nga institucionet shtetërore

Turizëm

E martë, 20 nëntor 2018

Ksamili, perla e lënë pas dore nga institucionet shtetërore

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 22:36
Ksamil

Në Shqipëri, prej shumë vitesh, ndërtimet në ishujt e Ksamilit janë ndaluar, por rehabilitimi i ishujve nga dëmet nuk është në programin e asnjë prej institucioneve shqiptare, ndonëse ata ndodhen në një nga zonat më të bukura turistike të vendit. Ambjentalistët ngrenë shqetësimin se ishujt po shkojnë drejt degradimit të plotë.

Zëri i Amerikës sjell materialin e përgatitur nga gazetaret e “Qendrës për gazetari cilësore” Klaudja Karabolli dhe Fjoralba Sinoruka:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test