Smoothie me mollë dhe kanellë - Bota Sot
Smoothie me mollë dhe kanellë

Ushqime

Smoothie me mollë dhe kanellë

Më: 31 janar 2019 Në ora: 09:25
Foto

Pasi të keni konsumuar shumë ushqim, sidomos gjatë kohës së festave të ndryshme, shpesh na mundojnë fryrjet në stomak.

Ky lëng i shëndetshëm dhe i shijshëm do ta parandalojë fryrjen dhe sa hap e mbyll sytë ndikon të keni një stomak të rrafshët.

Përbërësit
2 mollë
2 lugë kanellë,
1/2 e gotës jogurt grek
1 lugë fara të lirit
100 ml qumësht bademi.

Përgatitja është shumë e thjeshtë. Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i përzieni për rreth pesë minuta derisa të bashkohen në tërësi. Lëngu është i shëndetshëm për kafjall të lehtë, po ashtu, që ju freskon dhe njëkohësisht ju çliron nga fryrjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...