Ja çfarë shërojnë kokrrat, gjethet dhe vaji i ullirit - Bota Sot
Ja çfarë shërojnë kokrrat, gjethet dhe vaji i ullirit

Ushqime

Ja çfarë shërojnë kokrrat, gjethet dhe vaji i ullirit

Më: 13 mars 2019 Në ora: 11:36
Ilustrim

Si kokrrat, vaji i ullirit e po ashtu dhe gjethet janë shumë të shëndetshëm për organizimin e njeriut dhe parandalues për shumë sëmundje.

Specialisti dhe agronomi i ullirit, Hajir Ismaili thotë se gjethet e ullinjve janë plot përbërës kundër viruseve dhe mikro-organizmave të dëmshëm.

Ato arrijnë të ndikojnë në organizëm më fuqishëm se shumë prej antibiotikëve të farmacive.

Për të mësuar më shumë rreth sëmundjeve që parandalojnë këto nënprodukte të bimës së ullirit, ndiqeni klipin e më poshtëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...