Përfitimet shëndetësore nga kumbulla - Bota Sot
Përfitimet shëndetësore nga kumbulla

Ushqime

Përfitimet shëndetësore nga kumbulla

Më: 13 mars 2019 Në ora: 23:35
Kumbulla

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht ushqyese,  ato ofrojnë një shumëllojshmëri përfitimesh shëndetësore.

Ato përmbajnë shumë vitamina dhe minerale, përveç fibrave dhe antioksidantëve që mund të ndihmojnë në zvogëlimin e rrezikut për disa sëmundje kronike.

Lëngu i fituar nga kumbulla ju ndihmon të largoni kapsllëkun.

Kumbulla pos kësaj ndihmon edhe zvogëlimin e sheqerit në gjak, gjithashtu përdorimi i këtij fruti ndihmon në zvogëlimin e sëmundjeve të zemrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...