Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori - Bota Sot
Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Ushqime

Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Më: 21 mars 2019 Në ora: 00:17
Buka

Vëmë bast që nuk qitni proteinë pluhur kur gatuani simite apo produkte të tjera të furrës. Mirëpo, këtë mund ta ndryshoni falë bananes në bukë, ndërkaq muskujt tuaj do të jenë jashtëzakonisht të kënaqur, sepse do t’u ofroni sasi të caktuar të domosdoshme të proteinave, rreth 30 gramë për racion gjë që është sasia e përshkruar.

Pos kësaj, kjo bukë bën pjesë në kategorinë me kalori të ulët.

Përbërësit:

• 2 banane,
• 1 patate e ëmbël e zier,
• 2 vezë,
• 3/8 e filxhanit proteinë pluhur,
• 1 filxhan miell kokosi,
• ¼ e filxhanit miell,
• ½ e pluhurit për simite,
• ½ e lugës ekstrakt vaniljeje,
• ½ e lugës kanellë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni derisa të përftoni strukturën e brumit.

Pastaj brumin qiteni në tepsi për pjekje dhe piqeni në furrë në 160 gradë celsius një orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...