Konsumoni sa më shumë spinaq për t’u dukur më e bukur - Bota Sot
Konsumoni sa më shumë spinaq për t’u dukur më e bukur

Ushqime

Konsumoni sa më shumë spinaq për t’u dukur më e bukur

Më: 23 mars 2019 Në ora: 19:54
Ilustrim

Ashtu si shumë perime me gjethe jeshile, spinaqi është i pasur me antioksidantë të fuqishëm, të cilët janë të rëndësishëm për zhvillimin normal të qelizave të lëkurës dhe inkurajojnë një ton të shëndetshëm të lëkurës.

Përfitime të tjera të njohura të spinaqit për lëkurën përfshijnë një rritje në prodhimin e kolagjenit, i cili ndihmon në forcimin e kapilarëve për një ton të butë të lëkurës.

Kjo bën që të zvogëlohet pamja e rrudhave dhe linjave të imta.

Vitamina A në spinaq mund të ndihmojë lëkurën tuaj të ruajë lagështinë për të luftuar kundër thatësirës, psoriazës dhe akneve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...