Banane dhe xhenxhefil për mëngjes - Bota Sot
Banane dhe xhenxhefil për mëngjes

Ushqime

Banane dhe xhenxhefil për mëngjes

Më: 10 prill 2019 Në ora: 09:29
Ilustrim

Ju rekomandojmë smoothie me banane dhe xhenxhefil. Këta dy përbërës mund t’i kominoni me ndonjë ëmbëlsues, siç është mjalti.

Përbërësit

1 banane e ndarë në feta
1-2 lugë gjelle kos
1 lugë gjelle mjaltë
1/2 lugë gjelle xhenxhefil

Përgatitja: Hedhim në mikser bananen, kosin, mjaltin dhe xhenxhefilin. Përziejini ngadalë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme.

Përmbajtja: 157 cal, 1g yndyrë, 57 mg sodium, 34g carbs, 28g sheqerna, 1.5 g fibra, 5g proteina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...