Ky frut i ëmbël zvogëlon sheqerin në gjak - Bota Sot
Ky frut i ëmbël zvogëlon sheqerin në gjak

Ushqime

Ky frut i ëmbël zvogëlon sheqerin në gjak

Më: 18 prill 2019 Në ora: 22:38
Foto ilustruese

Gjatë muajve të ngrohtë, ju mund të gjeni me shumicë në tregun e fermerit dhe nëse i konsumoni ato trupi juaj do t’iu falënderojë sepse vlera ushqyese e manaferrave është tejet e madhe, njofton Klan Kosova.

Manaferrat renditen te frutat me përmbajtje të ulët të indeksit glykemik. Ato janë gjithashtu një nga frutat më me pak sheqer me vetëm 7 gramë për filxhan.

Përmbajtja e ulët e sheqerit e kombinuar me përmbajtjen e lartë të fibrave, i bën ato një mundësi të shkëlqyer për rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak dhe insulinës

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...