Si të përgatisni hallva me arra - Bota Sot
Si të përgatisni hallva me arra

Ushqime

Si të përgatisni hallva me arra

Më: 19 prill 2019 Në ora: 16:58
Hallva

125gr gjalpë

1.5gote qumësht

1gote sheqer

1gote arra

1gote miell

Hapat

1.Shkrijme gjalpin ne tiganë dhe hedhim miellin dhe e skuqim miellin deri sa te zverdhet.

2. Mbasi na është skuqur miellin hedhim qumështin e ngrohet avash avash qe mos e na behet kokrra dhe me pas hedhim sheqerin duke e trazuar.

3. Ne këto momente hallva është gati. E bëjmë me forma sipas dëshirës dhe i vendosim arrat sipër dhe e leme te ftohet.

4. Ju mund ti hidhni arrat edhe brenda kjo varet nga dëshira juaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...