Bukë e zezë pa gluten - Bota Sot
Bukë e zezë pa gluten

Ushqime

Bukë e zezë pa gluten

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 12:04
Bukë e zezë

Një recetë për të gjithë ata që duan një gatim të shëndetshëm, por pa gluten, pasi mund të jenë intolerantë ndaj tij

Përbërësit:– 500 ml ujë,

– 500 g miell i përzier për bukë të zezë (pa gluten),
– 15 g tharmë të freskët, 
– 1 lugë e vogël kripë,
– 1 lugë e vogël sheqer,
– 3 lugë të vogla vaj.

Përgatitja:

Në enë më parë qitni ujin, pastaj miellin dhe përbërësit e tjerë dhe përzieni derisa të bëhet masë e njëjtë (për përzierje përdorni spiralen).

Qiteni në kallëp përpjekje të bukës.

Kur të bymehet lyejeni sipërfaqen me vaj, qitni fara sipas dëshirës dhe piqeni 45 minuta në 180 gradë Celsius në furrën e nxehur më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...