Ushqimet “magjike” që ndikojnë pozitivisht në metabolizmin tonë - Bota Sot
Ushqimet “magjike” që ndikojnë pozitivisht në metabolizmin tonë

Ushqime

Ushqimet “magjike” që ndikojnë pozitivisht në metabolizmin tonë

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 17:58
Ilustrim

Trupi i gjithësecilit prej nesh ka një metabolizëm të caktuar dhe shumë ushqime nuk ndikojnë  pozitivisht tek ai.

Por sipas studiuesve janë një listë ushqimesh që ndikojnë në metabolizmin e gjithësecilit duke bërë që të ndihemi në formë, madje të humbin edhe disa kile.

Më poshtë ju listojmë ushqimet që vërtet ndikojnë pozitivisht për t’u ndjerë sa më mirë dhe shëndetshëm.

1-Çaj jeshil maça

2-Rigon

3-Piper i zi

4-Fasule

5-Panxhar

6-Qershi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...